zabieg

Xela Redem–Electri, mezoterapia bursztynowa

Xela Redem–Electri, mezoterapia bursztynowa

Preparaty będące połączeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego.

  • Xela Rederm® 1,1%
  • XR stężenie 1,8%
  • XR stężenie 2,2%
  • Electri®

Preparaty Electri oraz Xela Rederm zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy oraz kwas bursztynowy (bursztynian sodu), stosowane są w celu profilaktyki przedwczesnego starzenia skóry. Ideą powstania preparatów była potrzeba zmierzenia się z problemem „syndromu zmęczonej twarzy”, który wynika często z utraty nawilżenia i braku naturalnej ochrony fizjologicznej chroniącej skórę przed działaniem „wolnych rodników”, obwinianych za przyspieszanie procesu starzenia.

nucleofill-bio-stimulator

Wskazania do zabiegu:

Bursztynian sodu między innymi stymuluje syntezę białek strukturalnych w skórze (kolagen, elastyna). Aktywuje także procesy wytwarzania energii w komórkach (przyczynia się do produkcji ATP, związku ważnego w fizjologii komórki). Dzięki zawartości kwasu hialuronowego w produkcie jest on także odpowiedzialny np. za nawodnienie skóry oraz za prawidłowy proces detoksykacji w jej komórkach.

Unikalne połączenie tych dwóch składników zapewnia długotrwały efekt regeneracji skóry. Polega on m.in. na wygładzeniu zmarszczek i wypełnieniu fałd, redukcji przebarwień, zwiększeniu napięcia i sprężystości skóry. Już po pierwszym zabiegu zwiększa się ilość fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu. Zostaje przywrócone mikrokrążenie i macierz międzykomórkowa skóry właściwej.

Preparaty Xela Rederm®

Zawierają różne stężenia składniów przez co umożliwiają lekarzom odpowiednie dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobór ten zależy od wieku a także potrzeb naszej skóry. Bardzo dużą zaletą Xela Rederm® jest to, że zabiegi nie są szczególnie bolesne. Nie wymagają także okresu  rekonwalescencji a pożądane efekty możemy już zuważyć wkrótce po iniekcji.