panowie

Mężczyzna – coraz częstszy pacjent lekarza medycyny estetycznej

mezczyzna naklada krem pod oczy-nawilzanie skory oczu

Panowie bardziej  świadomie otwierają się na zabiegi, zaprzeczając utartym stereotypom, że dbałość o wygląd to takie niemęskie. Cieszy nas, że to się zmienia, bo każdy, niezależnie od płci lubi dobrze wyglądać, a niepokój związany z przemijaniem jest czymś zupełnie naturalnym. W zrobieniu sobie zabiegu odmładzającego nie ma nic złego i każdy ma do tego prawo.

Jak starzeje się skóra męska?

Starzeje się nieco inaczej niż kobieca. Jest grubsza, ma więcej gruczołów łojowych, przez co jest lepiej nawilżona i dłużej pozostaje w dobrej kondycji, zmarszczki pojawiają się później .

Współczesna medycyna estetyczna oferuje mężczyznom te same zabiegi co kobietom. Ważne jest aby przy korekcji twarzy u panów uzyskać naturalny efekt, który zachowa jej męski charakter. Mówi się, że twarz u panów starzeje się o kilka lat później niż u pań. Niestety gdy już zacznie to zmiany są mocniej zaznaczone. Współczesna medycyna estetyczna oferuje mężczyznom te same zabiegi co kobietom. Ważne jest aby przy korekcji twarzy u panów uzyskać naturalny efekt, który zachowa jej męski charakter. Panowie najczęściej zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej z takimi problemami jak: zmarszczki, jakość skóry, nadpotliwość, wypadanie włosów, bruksizm.

mezczyzna w srednim wieku-zmarszczki na czole

ZMARSZCZKI

Mimiczne na czole i wokół oczu, to terapia toksyną botulinową, która wyłącza czasowo pracę mięśni mimicznych, odpowiedzialnych za ten typ zmian. Zmarszczki statyczne, występujące stale, nie są związane z w/w mięśniami, a wynikają z pogarszającej się jakości skóry, która produkuje mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Właśnie ten ostatni w formie wypełniacza jest stosowany do podstrzykiwania i wypełniania zagłębień skóry.

mezczyzna w srednim wieku-usmiecha sie -zadbana cera

JAKOŚĆ SKÓRY

Podstawowym zabiegiem, który poprawi wygląd męskiej cery jest mezoterapia igłowa, wykorzystująca  koktajle wieloskładnikowe, kwas hialuronowy czy zabiegi osoczowe, którym to bardzo chętnie panowie się poddają. W bardziej zaawansowanych przypadkach lekarz dobierze zabiegi mocniejsze, bardziej pobudzające skórę np.laser frakcyjny CO2, mocne stymulatory kolagenu typu Ellanse, Sculptra, Crystallys, Linerase.

mlody mezczyzna-zabieg na ndpotlowosc pach- problemy z poceniem

NADPOTLIWOŚĆ

Pachy, dłonie, stopy. Stres, szalone tempo życia powodują przykre doznania związane z tą dolegliwością. Mokre plamy na koszuli czy „ociekające potem‘’ dłonie to przyczyna wielu frustracji i niechęci do kontaktów międzyludzkich, to duży problem w relacjach zawodowych. Bardzo skutecznym leczeniem są iniekcje z toksyną botulinową, pojedyńczy zabieg najczęściej wystarcza na 6 mcy. W naszym gabinecie możemy zaproponować także inną  terapię- jonoforezę HIDREX, to zabieg mniej skuteczny niż botulina, zaleca się wykonanie 10–ciu 15 minutowych sesji, 3 razy w tygodniu.

Wypadanie włosów

To bardzo złożony i trudny problem, budzący dużo obaw i lęku przed niekorzystną zmianą swojego wizerunku. Jak dotąd medycyna jest dość bezradna, jeśli chodzi o terapię łysienia. Niezwykle ważna jest diagnoza. Ustalenie przyczyny co spowodowało utratę włosów, bo od tego będzie zależało leczenie.  Oprócz wcierek, leków, suplementów lekarz medycyny estetycznej zaleci serię zabiegów mezoterapii igłowej skóry głowy specjalnymi mieszankami. Rekomenduje się 5-10 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. W przypadku osocza czy fibryny bogatopłytkowej wystarczą 3-4  co 3 tygodnie i pojedyncze zabiegi przypominające co kilka miesięcy.

Czy wymagane jest specjalne przygotowanie do zabiegu?

Pacjent musi mieć świeżo umytą głowę w dniu wizyty. Robi się to po to aby zminimalizować ryzyko infekcji, mimo, że skóra będzie zdezynfekowana przez lekarza. Głowę myjemy następnego dnia rano. Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia miejscowego.

Bruksizm

To wzmożone napięcie mięśni żwaczy lub ich przerost, to dysfunkcja dająca wiele dolegliwośći takich jak nadmierne zaciskanie zębów, zgrzytanie zębami podczas snu, ścieranie powierzchni zębów, zapalenie i bolesność w obrębie stawów żuchwowo-skroniowych, bóle głowy.

Leczenie bruksizmu jest prowadzone w gabinetach stomatologicznych, gdzie pacjent otrzymuje specjalną szynę na zęby, którą zakłada na noc. Inną metodą jest ostrzyknięcie mięśni żwaczy toksyną botulinową, to bardzo skuteczna terapia, którą może zaproponować  lekarz medycyny estetycznej, zabieg jest praktycznie niebolesny a efekt utrzymuje się zazwyczaj przez pół roku.

mezczyzna-wskazuje-zmarszczki-na-czole

Serdecznie zapraszamy wszystkich Panów do zapoznania się z naszą ofertą.