dietetyka
Aleksandra Gottschling – dietetyk kliniczny
Aleksandra Gottschling – absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Swoją edukację ukończyłam z tytułem magistra. Jestem odpowiedzialna za rozpisywanie diet, ich zbilansowanie oraz edukację żywieniową. Moja współpraca z pacjentami ma szeroki profil. Obejmuje on przede wszystkim opiekę nad osobami z jednostkami chorobowymi, sportowcami, kobietami w ciąży oraz przygotowującymi się do ciąży.
Oprócz przypadków, w których trzeba wprowadzić pewne ograniczenia w codziennym jadłospisie, zajmuję się także prowadzeniem pacjentów, którzy chcą nauczyć się zdrowo odżywiać oraz poprawić wygląd swojej sylwetki. To też prowadzi do poprawy samopoczucia.
Uwielbiam wyzwania!
Jestem zwolenniczką szybkich i smacznych potraw. Sama nie lubię stać godzinami przy garach, więc tym bardziej nie będę tego oczekiwać od Ciebie. We współpracy najważniejsza jest dla mnie szczerość, bo dzięki niej możemy osiągnąć Twój wymarzony cel.
Jeżeli chcesz dobrać dla siebie dietę idealną – nie zastanawiaj się i skontaktuj się ze mną: ( tel: 506 260 027 ).
Zadbaj o swoje zdrowie!
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że tryb oraz jakość odżywiania wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. I mają rację! Każdy powinien dbać o swoje zdrowie. Niekoniecznie jest to związane z połykaniem każdego ranka garści tabletek. Nie bez powodu mówi się „jesteś tym, co jesz”. Z raportu Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2020 dowiadujemy się, że aż 61% Polaków ma problem z nadmierną masą ciała. Najczęściej wiąże się to z jednostkami chorobowymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy też miażdżyca.
Zdrowe odchudzanie!
Niestety, u niektórych osób spotykamy się z przekonaniem, że im szybciej pozbędą się „problemu”, jakim są zbędne kilogramy, tym prędzej wrócą do zdrowia. Wdrażają w życie różne restrykcyjne „diety cud”, które powodują utratę kilku kilogramów w ciągu tygodnia. Czy o taki efekt nam chodziło? Nie, bo odchudzanie to nie tylko mniej kalorii w diecie, ale to przede wszystkim zmiana stylu życia. Musimy zrewidować nasze nawyki żywieniowe a nieodłącznym elementem jest aktywność fizyczna , bez której nie osiągniemy sukcesu. Prawidłowa utrata wagi w ciągu tygodnia to około 1 kg. Dlaczego około? Ponieważ każdy organizm jest inny. U niektórych, po wprowadzeniu w życie diety, początkowo może to być 1,5 kg a po jakimś czasie 0,8 kg. Podczas gdy inni od samego początku będą ważyć z tygodnia na tydzień równo o kilogram mniej.
Słowo „dietetyk” co oznacza?
Słowo to głównie kojarzy nam się z redukcją masy ciała. Jednak istnieje o wiele głębsze jego znaczenie. Opieka dietetyka jest niezbędna w wielu jednostkach chorobowych – od prewencji po wsparcie leczenia. Szukając w internecie produktów dozwolonych w danych przypadkach, często otrzymujemy skrajne informacje. Właśnie po to jest nasza wiedza, aby odpowiednio się Tobą zaopiekować i powiedzieć, co jest prawdą.
Współpraca obejmuje:
Zapoznaj się z naszą ofertą