blog

Rewitalizacja skóry po zimie

Rewitalizacja skóry po zimie

Wiosna to okres, kiedy gorączkowo poszukujemy sposobów na zniwelowanie spustoszeń, które pozostawiła po sobie zima. O metodach na uzyskanie promiennej cery mówi Dr Violetta Grącka-Chrzanowska, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Dobry wygląd skóry to przede wszystkim dobry stan naskórka. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie skóry przed planowanymi zabiegami. Należy usunąć warstwę rogową, czyli warstwę martwych komórek, która fizjologicznie złuszcza się co 28 dni. Po złuszczeniu skóra staje się gładka, koloryt się ujednolica, lepiej wchłania kremy. Warto zaznaczyć, że zabiegi wykonywane profesjonalnie przez lekarzy medycyny estetycznej, są bezpieczniejsze, mocniejsze i skuteczniejsze.

Po takim przygotowaniu świetnie sprawdza się zabieg mezoterapii igłowej, który działa głębiej na poziomie skóry właściwej. Skóra staje się grubsza, bardziej sprężysta i napięta, jest promienna i świeża. Dla osób, które nie chcą się kłuć, można zaproponować zabiegi mniej inwazyjne typu mezoterapia bezigłowa czy świetnie działające silne medyczne fale radiowe.

zdrowa i zadbana skóra
Nawilżanie i odżywianie skóry

Od niedawna lekarze estetycy mają do dyspozycji nowy zabieg Teosyal Beauty Booster. Jest to zabieg polecany szczególnie na wiosnę, wspaniale odżywia i nawilża skórę. Łączy w sobie zalety silnej mezoterapii oraz lekkiego wypełniacza. W trakcie jednego zabiegu lekarz stosuje preparat do mezoterapii Teosyal Redensity I oraz lekki wypełniacz z kwasem hialuronowym Teosyal RHA 1. Lekarz wypełnia płytkie zmarszczki oraz podaje preparat, szczególnie z uwzględnieniem miejsc, gdzie skóra wymaga największych poprawek.

Efektem jest bardzo wygładzona, nawilżona i mocno napięta skóra. Uzupełnieniem zabiegu jest zaaplikowanie preparatu do mezoterapii – Teosyal Redensity I. Dostarczamy skórze silnie nawilżającego kwasu hialuronowego, aminokwasów, antyoksydantów, minerałów i witamin. Może być również stosowany na szyję i dekolt. Skóra staje się mocno nawilżona, rozjaśniona, odżywiona oraz zagęszczona. Rezultat jest widoczny już po jednym zabiegu, ale w celu wzmocnienia oraz utrwalenia efektów można zastosować serię 2-3 zabiegów w odstępie co 4 tygodnie.

mloda kobieta z kremem pod czami