blog

Piękny nos bez skalpela

Piękny nos bez skalpela

Nos stanowi bardzo ważny element estetyczny twarzy. Jego wygląd ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o ogólny wizerunek twarzy. Od pewnego czasu możliwa jest korekcja nosa bez udziału chirurga. Generalnie 80% wszystkich przypadków defektów estetycznych nosa można wykonać w gabinecie doświadczonego lekarza przy użyciu wypełniaczy – mówi Violetta Grącka-Chrzanowska, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Chirurgiczne zabiegi

Mają na celu głównie poprawić funkcjonowanie nosa jako narządu a rzadko ich celem jest kwestia wyglądu samego nosa. Tak jak każda część twarzy, nos również się starzeje, resorbuje się jego rusztowanie kostno-chrzęstne oraz tkanki miękkie. Koniuszek nosa obniża się, pojawia się na nim garbik. W wyniku tego zmienia się profil twarzy: koniuszek nosa opada i nos staje się haczykowaty, jednocześnie podnosi się broda, w efekcie tych zmian pojawia się profil „baby jagi”, który nas postarza i jest mało atrakcyjny.

Uniesienie opadającego czubka nosa, wyrównanie jego grzbietu oraz korekcja bródki korzystnie poprawia proporcje i profil twarzy. Także nos asymetryczny można poprawić bezinwazyjnie – zapewnia specjalistka. Oczywiście nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić kwasem hialuronowym czy botuliną. Część defektów estetycznych najlepiej skoryguje chirurg plastyczny, a już z pewnością wszelkie zaburzenia drożności.

Świadomość korekcji bezinwazyjnej nosa jest jeszcze niewielka. Musimy pamiętać, że tę część twarzy też można poprawić i odmłodzić. Na wizycie konsultacyjnej specjalista medycyny estetycznej przedstawiając pacjentom plan zabiegów odmładzających powinien także uwzględniać korekcję nosa, jeżeli wydaje się to korzystne dla efektu odmłodzenia całej twarzy. Jak zatem wygląda zabieg?

Przebieg zabiegu

Nos znieczulamy miejscowo, następnie igłą lub kaniulą dokonujemy poprawy poprzez iniekcję odpowiedniego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, np. z bogatej gamy TEOSYAL, szwajcarskiej firmy TEOXANE (wymienia Violetta Grącka-Chrzanowska). Po zabiegu wystąpić może rumień, obrzęk, siniaki oraz bolesność, które mogą utrzymywać się przez kilka dni. Sam efekt korekcji nosa utrzymuje się zazwyczaj 1-1,5 roku.

zabieg modelowania nosa kobiety kwasem hialuronowym