blog

Młodsze spojrzenie

Młodsze spojrzenie

Powszechnie wiadomo, że oczy, dłonie i szyja to trzy elementy, które najdosadniej demaskują nasz wiek. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. W nowoczesnej medycynie jest wiele zabiegów lekarskich, których celem jest poprawienie kondycji i wyglądu skóry wokół oczu. Choćby tzw. otwarcie oka. Większe oczy, to również młodsza twarz. O sposobach odmładzania tej newralgicznej okolicy wypowiada się dr Violetta Grącka-Chrzanowska z MedEstetic.

Sińce i worki pod oczami to częsta dolegliwość u wielu osób. Jak sobie z nimi radzić?

Sińce związane są często ze zwiększoną ilością naczynek krwionośnych i przebarwień. Wpływ na ich powstawianie ma również ubytek objętości skóry w okolicach oczu, w postaci tzw. doliny łez. Dochodzi do tego na skutek obniżania się, resorpcji poduszeczki tłuszczowej. W wyniku tego skóra zbliża się do kości oczodołu podkreślając go. Dysponuję w swojej klinice preparatem dedykowanym specjalnie dolinie łez. Jego skład to mieszanina różnie usieciowanych kwasów hialuronowych, aminokwasów i mikroelementów.

Teosyal Redensity II, bo o nim tutaj mowa, dzięki swoim właściwościom zdecydowanie zmniejsza częstość obrzęków, a także pobudza produkcję kolagenu przez co skóra się wzmacnia. Worki pod oczami związane są z zastojem limfatycznym w tej okolicy i pojawieniem się obrzęków. Druga częsta przyczyna to przepuklina tłuszczowa. Tutaj najskuteczniejszą metodą jest zabieg chirurgiczny.

mloda kobieta-naklada krem pod oczy
Kolejny objaw starzenia się naszego spojrzenia to tzw. kurze łapki.

Te zmarszczkami typowo mimiczne, związane z pracą mięśni okrężnych oka, uroczo i naturalnie wyglądają u młodego człowieka. Niestety u starszych osób dodają lat. Jest wiele sposobów by odmłodzić i odświeżyć spojrzenie. Począwszy od pilingów, mezoterapii, karboksyterapii, toksyny botulinowej typu A, nici PDO lub z polikaprolaktonu, a skończywszy na implantacji kwasu hialuronowego w dolinę łez lub wokół oczodołu. Ten ostatni zabieg jest najczęstszym robionym przez lekarzy. Jest zabiegiem trudnym i skomplikowanym, powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej.

A co zrobić z nadmiarem skóry, szczególnie odczuwanym na powiekach górnych?

Ostatnio pojawiło się na rynku medycyny estetycznej nowe urządzenie medyczne – Plasma IQ. Daje ono świetne efekty w korekcji nadmiaru skóry na powiekach górnych, a także i dolnych.

kobieta naklada krem na cienie pod oczami